Ar-Ge

Atmosferik Su ve Enerji Sistemleri (AWEG)

Ar-Ge Çalışmamız

Bu sayfa şunlarla ilgili:

  • AWEG Nedir
  • Atmosferik Su Nedir
Ar-Ge › iseda | İklimlendirmeTıkla ve Görseli Büyüt: Ar-Ge

Atmosferik Su ve Enerji Sistemleri (AWEG)

Kurak ortamlarda bile havadan su buharı çekebilme özelliğine sahip yeni nesil teknolojik bir yöntemdir.

Atmosferik su üretimini sağlamak için soğutma yoğuşması ve kurutucu bazlı sistemler dahil olmak üzere çeşitli yöntemler vardır. Yöntemlerin kendine özgü avantajları olmakla birlikte, birincil hedef aynıdır:SÜRDÜRÜLEBİLİR TEMİZ SU KAYNAĞI.

Benzersiz Patentli teknolojimiz, Dünya Su rezervlerinin yenilenmesi ve enerji ihtiyaçlarının karşılanması için rakipsiz bir çözüm sunmakta olup sistemin Prototipi tamamlanmıştır.

AWEG Sistemi Neleri Kapsıyor ?

Su Üretimi:

Patenti firmamıza ait olan kısaca media olarak adlandırdığımız inorganik ve katı fazdaki kimyasal, üzerinden belirli bir basınçta hava geçirildiğinde, havadaki nemi su haline dönüştürür ve kendisi de eriyerek sıvı faza geçer. Erimiş media ve su bir karışım oluştururlar. Bu karışım ısıtıldığında su, buhara dönüşürken media, ısınmış sıvı olarak kalır. Elde edilmiş olan buhar kondens yöntemi ile önce yüksek oksijenli ve ham suya dönüştürülür. Yüksek oksijenli ham su tarımsal ve endüstriyel amaçlarla doğrudan kullanılırken, insani kullanım için gerekli mineral takviyeleri yapılarak ideal içme suyu elde edilir. Bu arada ısınmış sıvı haldeki medya geri alınıp ortam şartlarında katılaştırılarak mekatronik yöntemlerle tekrar kullanılmak üzere geri kazanılır.

Enerji üretimi:

Konsantre güneş panelleri marifeti ile güneş ışığı dışa kapalı çelik borularda toplanır. İçerisinde ısı transfer akışkanı bulunan boru tesisatı öncelikle ısı depolarının doldurulmasında kullanılır. Isı depolarının dolmasıyla birlikte akışkan buhar kazanına yönlendirilir ve buhar oluşumunda kullanılır. Bu işlemde enerjisinin bir kısmını kaybeden akışkan Absorbsiyonlu Chillerlere yönlendirilerek Isıtma-Soğutma enerjisi elde edilirken diğer yandan sıcak kullanım suyu elde edilir. Yüksek sıcaklıktaki ve basınçtaki su buharından bir türbin marifeti ile elektrik enerjisi üretilir. Üretilen elektriğin bir kısmı AWEG Sistemin çalışması için kullanılırken diğer kısmı endüstriyel veya konfor amaçlı kullanım için diğer sistemlerin hizmetine verilir.

AWEG Sistem çalışması esnasında;

  • Dışarıdan güneş ışığından başka enerji talep etmez,
  • Hiçbir kaynaktan su almaz,
  • Çalışması sonrasında hiçbir atık oluşturmaz,
  • Herhangi bir şekilde karbon yayılımı söz konusu değildir,
  • Kurulduğu yerde su ve enerji üretir, aynı yerde tüketilir. Dolayısı ile hiçbir alt yapı maliyetine gereksinim duymaz,
  • Çevre için mükemmel su, ısı enerjisi ve elektrik enerjisi üreterek ekolojik çevrime sürekli katkıda bulunur,
  • Yapay ışıklı bitki fabrikalarının talep ettiği kaynakları sağlayarak Kentsel ve dikey tarım uygulamalarının mümkün kılınmasını sağlar. Tarımsal medeniyetten kent medeniyetine geçilmesine destek olur,
  • Ar- Ge çalışmalarımıza ise son hızla devam etmekteyiz.

Bu sayfayı paylaşın


Bu sayfayı paylaşın: WhatsApp hesabınızda bu sayfayı paylaşınBu sayfayı paylaşın: LinkedIn hesabınızda bu sayfayı paylaşınLinki kopyala...