İKLİMLENDİRME  SOĞUTMA

EĞİTİM DANIŞMA VE ARAŞTIRMA DERNEĞİ


İSEDA HABER

İklimlendirme Soğutma Eğitim Danışma ve Araştırma Derneği Doğalgaz Isıtma ve Gaz Yakıcı Cihaz Servis Personeli (Seviye 4 ) – İskele Kurulum Elemanı (Seviye 3) Sınav ve Belgelendirme Yapmak Üzere Yetkilendirildi.
 

Kurulduğu günden itibaren misyonunu “Ulusal ve uluslararası düzeyde başta İklimlendirme Sektörü olmak üzere personel kurumlar, kurumların ilgili akreditasyon ve standartlara uygun olacak sınav ve belgelendirme hizmetleri vermek ile ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak eğitim faaliyetleri gerçekleştirmek sektörün hizmet ve teknoloji alanında öncü olacak faaliyetler yürütmek.” olarak belirleyen İSEDA, bu hedefini gerçekleştirerek sektörde yeni bir ilke imza atmıştır.

Akredite sınav merkezleri olarak, İSEDA Teknoloji Eğitimleri Merkezi yanında RES Enerji Samandıra Teknik Okullar Merkezi, ÖZLER İskele Merkez Tesisi, SELKOÇ Isıtma Soğutma ve Otomasyon San. Tic. Ltd. Şti. Üretim Merkezi ile anlaşma yaparak hem sektörde akredite sınav merkezlerinin oluşmasına hem de konu ile ilgili geleceğe yönelik bilimsel alt yapının oluşmasını sağlamıştır.

TS EN ISO IEC 17024 personel belgelendirme standartına İSEDA AB-0091-P akreditasyon nosu ile TÜRKAK’dan akredite olmuştur. Bu sürecin devamında MYK tarafından YB-0062 no ile kapsam dahilinde sınav merkezi olarak yetkilendirilmiştir.

Gelen yoğun talep üzerine yeni yıl itibari ile her iki uzmanlık alanında da sınavlar açılmış olup, kişilerin örgün veya yaygın eğitim ile elde ettikleri kazanımların tanımlı hale gelmesi için yoğun çalışmalar sürdürülmektedir. İlgili kişilerin her türlü bilgilendirme için www.iseda.org.tr web sayfasını ziyaret etmeleri yeterlidir.


Uğur OTARAN
Yönetim Kurulu Başkanı

 
 

İSEDA İklimlendirme Soğutma Eğitim Danışma ve Araştırma Derneği

İdealtepe Mah. Yasa Sok.No.8 A/Blok Dükkan:1 Kostik Apt. MALTEPE - İSTANBUL
Tel : (216) 518 6006    -    Faks: (216) 518 3007    -    @mail : info@iseda.org.tr